Podpisano umowę na budowę szpitala onkologicznego we Wrocławiu

Dzisiaj przy udziale przedstawicieli rządu, województwa oraz pozostałych stron podpisano umowę na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu przy ul. Kosmonautów. Koszt przedsięwzięcia to ponad 1 mld zł. Inżynierem Kontraktu największej inwestycji medycznej w historii regionu jest Miastoprojekt Wrocław.

Budowa szpitala ma być zrealizowana w ciągu 51 miesięcy. Etap projektowania potrwa 15 miesięcy, a etap budowy 36. Plan zakłada, że w roku 2028 do placówki trafią pierwsi pacjenci.

- To niezwykle ważna inwestycja zarówno dla regionu jak i dla naszej firmy. Dla nas to duże wyróżnienie, ale również potwierdzenie jakości naszej dotychczasowej pracy. Miastoprojekt odpowiada za nadzór robót realizowanych przez Wykonawcę – podkreśla prezes Miastoprojekt Grzegorz Rosik.

Zadaniem Miastoprojektu jest zapewnienie, aby projekt architektoniczny szpitala uwzględniał najnowsze światowe tendencje, a roboty budowlane wykonane były z najwyższą jakością. W tym celu firma nawiązała współpracę z renomowanymi, międzynarodowymi partnerami w tych dziedzinach - z Biurem Architektonicznym AW2 Architects z główną siedzibą Helsinkach, które zaprojektowało kilkadziesiąt obiektów służby zdrowia w różnych krajach europejskich oraz z polskim oddziałem Hill International – globalną budowlaną firmą consultingową ze 100 biurami w 42 krajach na całym świecie.

Prezes zaznaczył również, że jego zespół posiada bogate doświadczenie w realizacji inwestycji medycznych.

- Mamy zespół ludzi, którzy posiadają doświadczenie w zakresie projektowania, nadzoru oraz realizacji wielomilionowych i wielopoziomowych inwestycji. Jestem przekonany, że dołożymy swoją cegiełkę do stworzenia ważnego i potrzebnego miejsca dla mieszkańców Dolnego Śląska – dodaje prezes Miastoprojekt.

Nowy szpital będzie miał powierzchnię 100 502,79 m2 – 4 kondygnacje naziemne oraz 1 podziemną, 26 oddziałów stacjonarnych oraz 30 jednostek leczenia ambulatoryjnego.

Pacjenci nowego szpitala będą mieli do dyspozycji pokoje 2-osobowe – w sumie 671 łóżek. Blok operacyjny będzie liczył 14 sal, dzięki temu będzie można wykonywać nawet 10 tysięcy zabiegów rocznie. Przy budynku zostanie wybudowany parking z 1026 miejscami postojowymi.